تبلیغات

......باران غم....... - کلیدهای صفحه کلید
......باران غم.......

خوش آمدید اینجا چیزی برای دانلود نیست ولی داستان های آموزنده ای هست

كلید های صفحه كلید به پنج قسمت تقسیم می شوند كه ما به توضیح هر كدام از این قسمت ها می پردازیم.

 

Function Keys(كلید های تابعی):این دسته از كلید ها در بالای صفحه كلید قرار دارند كه در یك ردیف به صورت افقی چیده شده اند. در ابتدا كلید Escape قرار دارد و بقیه ی كلید ها هم به صورت سه بسته ی چهار تایی چیده شده اند كه از F1 شروع می شود و تا F12 ادامه دارد. در آخر هم یك بسته ی سه تایی وجود دارد كه عبارت اند از Print Screen و Scrol Lock و Pause

 

عدد و حروف:این قسمت كه بزرگترین قسمت صفحه كلید است دقیقاً با كمی فاصله زیر كلید های Escape تا F12 قرار دارد. در ردیف اول از این قسمت كلید های ` و شماره ها از 1 تا 9 و سپس 0 و علامت - و علامت = و  Back Space قرار دارد. در ردیف دوم كلید های Tab و Q و W و E و R و T و Y و U و I و O و P و [ و ] و Enter قرار دارد. در ردیف سوم هم كلید های Caps Lock و A و S و D و F و G و H و J و K و L و ; و ' و Enter قرار دارد. در ردیف چهارم كلید های Shift و Z و X و C و V و B و N و M  و , و . و / و Shift قرار دارد. در ردیف آخر هم كلید های Ctrl و Window Key و Alt و Space و Alt و Window Key و Applications و Ctrl قرار دارد. همان طور كه مشاهده كردید در چپ و راست و پایین این قسمت كلید های دستوری مانند Tab و Caps Lock و Shift و Ctrl و Window Key و Alt و Applications و Enter قرار دارد.

 

بسته ی شش تایی:این قسمت از صفحه كلید در بالای كلید های جهت نما (Aro Keys) قرار دارد كه شامل Incert و Delete و Home و End و Page Up و Page Down هستند.

 

Aro Keys (كلید های جهت نما):این قسمت از صفحه كلید درست زیر بسته ی شش تایی قرار دارد كه از اسم شان هم معلوم هست چه كاری می كند و نیازی به توضیح نیست.

 

Num Pad (قسمت عددی):این قسمت از صفحه كلید در سمت راست صفحه كلید قرار دارد كه شكل یك مستطیل به خود گرفته است. شما می توانید از این قسمت برای تایپ شماره استفاده كنید در صورتی كه این قسمت روشن (فعال) باشد كه برای فعال یا غیر فعال كردن این قسمت می توانید از كلیدی كه بالا سمت چپ این قسمت از صفحه كلید قرار گرفته است (Num Lock) استفاده كنید. زمانی كه در حالت فعال باشد شما می توانید شماره هایی را كه روی آن می بینید و علامت هایی مانند + و و * و / و . و همچنین كلید Enter استفاده كنید اما وقتی كه این قسمت فعال نباشد به جای شماره ها كلید های دیگری می نشینند كه  به ترتیب آن ها را در لیست زیر شرح می دهیم.

 

0 = Incert

1 = End

2 = Down Aro

3 = Page Down

4 = Left Aro

5 = Blank

6 = Right Aro

7 = Home

8 = Up Aro

9 = Page Up

. = Delete

Enter = Enterفهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

نظرسنجی

  نظرتان در مورد این وبلاگ چیست؟استقلالی هستین یا پیروزی؟
آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

<